Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

+90 543 223 43 86
Yenimahalle Necmettin Bilgin 49-1
info@ulaknet.com
img
Site Dili

English

Page

İLETİŞİM HERŞEYDİR.

İletişim: kişiler arasında, duygu, düşünce, bilgi, haber alışverişi ile duygu, düşünce, bilgi ve haberlerin, akla gelebilecek her türlü biçim ve yolla kişiden kişiye karşılıklı olarak aktarılması, daha sade ve öz bir ifadeyle kişilerin birbirini anlaması olarak tanımlanmaktadır.

İletişim; oldukça köklü ve kazaları, hataları, eksikleri, doğrudan veya dolaylı, yazılı-sözlü gibi çeşitleri olan, dallı budaklı bir kavram.

Bu kavram; gerek sosyal gerek özel gerekse aile hayatımız, tanıdığımız veya yeni tanışacağımız, uzak veya yakın çevremiz ayrımı olmaksızın her alanımızda etkin ve oldukça önemli.

Hizmet sektörü gibi geniş bir yelpazede; sağlık sektörümüz sağlık hizmeti, belediyelerimiz belediye hizmeti veya kolluk kuvvetlerimiz güvenlik hizmeti verirken, bizler Çağrı Merkezleri olarak yukarıdaki girift “iletişim” kavramına dair hizmet veriyoruz. Üstelik sadece sesimizle

2010 yılında Müşteri Temsilcisi olarak başladığım iletişim sektöründe bugün 500’ün üzerinde çalışanı bulunan Siirt ULAKNET Çağrı Merkezinde Operasyon Müdürü olarak çalışmaya devam ediyorum.

Siirtli gençlerin bu işi ne denli özveri ve hevesle yaptıklarına, hedef odaklılıklarına, başarılı iş çıktılarına şahit oldukça da iletişim her şeymiş gerçekten diyorum, üstelik bölge ve şehir ayrımı olmaksızın…

Bu başarı, 2013 yılında 23 kişilik 1 inbound proje ile başlayan firmamızın 16’yı aşkın proje ile 500 çalışan sayısına ulaşmasına,

Siirt’in istihdam kapasitesinin artmasına,

Bölgenin kalkınmasına,

Gençlerin gelişimine katkıda bulunmasına kadar ilerleyen zincirleme bir fayda ve biz ULAKNET ailesi olarak bu faydayı daha da büyütmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu büyüme hedefiyle bina kapasitemizi 1000 kişi çalışabilecek şekilde artırdık. Son teknoloji altyapımızla, maksimum kurumsal müşteri memnuniyeti sağlayarak ilerliyor ve hizmet verilen kesimle aralarında bir köprü görevi görüyoruz.

Müşterinizle temas noktasındaki kalite ve oluşturulan toplam marka değeri olan Müşteri Deneyimini eşsiz hale getirmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki günümüz pazar ortamı içinde Müşteriyi kazanmak ve kaybetmek bu deneyimle sınırlı.

İnbound, Outbound, Satış, Tahsilat, Yazılı Kanallar gibi work gruplarımızla, farklı dillerde, farklı ülkelere de hizmet veriyoruz.

Başta Arap Ülkeleri ve Arapça dilde olmak üzere, Siirt’in zengin dil potansiyelinden faydalanıyoruz.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki dilin doğru kullanımı ve diksiyon kaygısı tamamen bir ön yargı ve bu ön yargıyı kaliteli iş çıktılarımızla ortadan kaldırdığımıza inanıyoruz.

Çağrı Merkezi Derneği’ne üyeyiz ve sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İnsan gücü dışında Siirt Üniversitesinin de desteğiyle RPA gibi otomasyonlar geliştirmeye çalışıyoruz. Başlarda bu teknolojinin, sektördeki İnsan gücüne gerek bırakmayacağı kaygısının yersiz olduğunu daha net görebildik. Teknoloji ve insan gücü birleştiğinde işimiz daha da kolaylaşıyor ve zamanı daha etkin kullanabiliyoruz.

Çağrı Merkezini operasyon ve uzmanlık gerektiren diğer birimler olarak iki temel yapıda değerlendiriyoruz.

Operasyon tarafı: İşin yapıldığı, durağanlığı kabul etmeyen, daha dinamik, daha agresif, daha canlı bir alan ve 12 yıllık Çağrı Merkezi deneyimimin tamamını bu canlı alanda geçirmiş biri olarak, ekip yöneticilerimizi seçerken, yönetsel yetkinliklerinin yanı sıra bu canlı alanı seven, dinamik, katma değer sağlayabilecek, teknolojiyi yakından takip eden adaylar olmasına dikkat ediyoruz.

Bu canlı alanı sürekli besleyen, gerek Bilgi Teknolojileri, gerek İnsan Kaynakları, gerek İdari ve Teknik Hizmetlerle ilgilenen uzmanlarımız sektörde en az 10 yıllık tecrübeye sahip.

Bazen Müşteri Hizmetleri Görevlisi, bazen İletişim Uzmanı, bazen Vatandaş Temsilcisi olarak adlandırdığımız ve kulaklığını takarak Müşteriyle doğrudan temasa geçen çalışma arkadaşlarımızı seçerken de özellikle “iletişim” becerilerine dikkat ediyoruz. Çünkü bu iş bir iletişim sanatı ve başta da dediğimiz gibi,

İletişim her şeydir