Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

+90 543 223 43 86
Yenimahalle Necmettin Bilgin 49-1
info@ulaknet.com
img
Site Dili

English

Page

İŞİN MUTFAĞI:

Yani; bir işi en başından ve en temel haliyle öğrenmek, işle birlikte büyümek, diğer bir deyişle işe en baştan başlamak ve adım adım hâkim olmak.

İşin mutfağı tanımını sektörümüz için uyarlarsak Çağrı Merkezi’nin mutfağı Müşteri Temsilciliğidir demek yanlış olmayacaktır.

Birçok pozisyon bu mutfakta disiplinli ve kararlı olarak çalışmanın, her projenin kendine has agresif KPİ verilerini yakalamanın, hedefleri tutturmanın, zorlu müşteriyle başa çıkmanın, ikna kabiliyetini geliştirmenin, öz ifadeyle doğru iletişimin ürünüdür diyebiliriz.

Yine birçok büyük ve başarılı Çağrı Merkezinin Genel Müdür seviyesinde dahi “Müşteri Temsilciliği” geçmişi olması başka türlü açıklanamazdı muhtemelen.

İşin mutfağından gelmiş biri olarak şu anda ULAKNET Çağrı Merkezi’nin İnsan Kaynakları birimini yönetiyorum. İnsan Kaynakları Birimi, eğitim, işe alım, bordrolama gibi departmanlarıyla aynı zamanda firmanın vitrini. Firmaya iş başvurusunda bulunan bir personelin gördüğü ilk yüz” işe alım” ekibimiz veya işe başlayan yeni bir çalışanımız için “eğitim ekibi” bir model. Dolayısıyla İK ekibimizi oluştururken olabildiğince firmamızın vizyon ve misyonunu yansıtmaya çalıştık.

Ekibimiz aynı zamanda temelini iş kanunundan, ayaklarını firmanın beklenti ve hedeflerinden alan, işveren ve çalışan arasındaki koordinasyonu sağlayan bir köprü görevi sağlıyor. ULAKNET Çağrı Merkezi İnsan Kaynakları Birimi olarak bu köprü görevimizi her zaman objektif verilere dayandırıyor, işçi ve işveren menfaatlerini aynı ölçüde korumaya çalışıyoruz.

Siirt, donanımlı İnsan Kaynağı açısından zengin bir şehir ve 500’ün üzerinde çalışanımız,16’nın üzerinde kurumsal müşterimiz var. Yaş ortalamamız 26 ve çok genç bir kesimle çalışıyoruz. Gençlerle çalışmanın dinamizmi bizleri de coşkulandırıyor ve birçoğunun ilk iş deneyimine eşlik ediyoruz.

ULAKNET ailesi olarak kadınların istihdamdaki yerini özellikle önemsiyoruz. Bu nedenle kadın istihdamı oranımız %65. Siirt Üniversitesi ile işbirliği içindeyiz ve üniversitemizin donanımlı mezun ve öğrencilerini ailemize katarak ilerliyoruz. Bu nedenle çalışanlarımızın %70’inden fazlası Üniversite mezunu.

Siirt tarihsel anlamda köklü ve birçok topluluğu üzerinde barındırmış bir şehir. Bu harman içinde dil zenginliği de gelişmiş elbette. “Siirt Arapçası” olarak tanınan bir dil var. Bunun yanı sıra fasih Arapça kaynağı da çok güçlü. Yine Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve İngilizce Öğretmenliği gibi bölümlerimizden mezun öğrencilerimizi de aramıza katarak, mevcut genç nüfusu, zengin dil kaynağıyla birlikte en verimli şekilde istihdam etmeyi hedefliyoruz. Çalışanlarımızın %25’i Arapça, %5’İ İngilizce dilde hizmet veriyor.

İşin mutfağı diye başlamıştık söze.

ULAKNET ailesi olarak kendi kariyer planımızı da kendi mutfağımızda yetişmiş personellerimizle gerçekleştirmek istiyoruz. Firmamızın çalışanları içindeki terfi oranı %12.